TEST
The Walt Disney Company udává pro rok 2018 pozitivní výhled - FXGlobal
cover

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) ve své tiskové zprávě zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku 2018 a výsledky překonaly odhady analytiků. Zisk společnosti kladně ovlivnila daňová reforma v USA, která společnosti přinesla 1,6 miliardy USD. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) aktuálně připravuje novou nabídku video služeb na internetu na vlastních streamingových stránkách, kde se společnost chystá zahájit nezávislé vysílání se sportovním obsahem.  Celou nabídku pořadů začne společnost vysílat od začátku příštího roku. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), cena akcie obchodního dne 17. dubna 2018 dosáhla hodnoty 102,17 USD za akcii.

 

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) byla založena Waltem Royem Disney dne 16. října roku 1923 v Los Angeles, ve státě Kaliforne v USA. Mezi její obchodní segmenty patří Media Networks, zábavné parky a resorty, interaktivní produkty a reklamní spotřební produkty. Segment mediálních sítí zahrnuje kabelové, pozemní a satelitní vysílaní, distribuci televizních pořadů a radiové stanice. Vysílání společnosti se zaměřuje na žánry jako zábava, společenské akce, animované filmy, hudební nahrávky a živé divadelní hry. Společnost vlastní zábavné parky a letoviska a provozuje Walt Disney World Resort na Floridě, který zahrnuje zábavné parky, hotely, restaurace, sportovní areály, konferenční centra, tábořiště, golfová hřiště a parky pro vodní sporty. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vlastní a provozuje Disneyland Resort v Kalifornii, Disney Vacation Club a Disney Cruise Line. Společnost provozuje také Disneyland Resort v Paříži, Disneyland Resort v Hong Kongu a Disney Resort v Tokyu.

 

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) zaznamenala za první čtvrtletí letošního roku celkový obrat v hodnotě 15,35 miliardy USD, což je nárůst o 4% oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Společnost také zaznamenala silný nárůst zisku po zdanění, oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku zvýšila svůj čistý zisk především díky daňové reformě o 78% na hodnotu 4,4 miliardy USD. Společnost Walt Disney Co. také mimo jiné koncem loňského roku oznámila, že koupí filmové a televizní akcie společnosti 21st Century Fox, Inc. za cenu ve výši 52,4 miliard USD. Předseda a generální ředitel společnosti Walt Disney Co., Bob Iger řekl:„Akvizice úspěšně pokračuje. Jsem ještě nadšenější, pokud jde o podniky a manažerské týmy, které touto akvizicí získáváme.“ Také dodal, že akvizice Foxových filmových a televizních aktiv přinese společnosti Walt Disney Co.  více obsahu a výrobních kapacit. Výkup akcií 21st Century Fox by měl být dokončen do poloviny letošního roku.

 

The Walt Disney Co. (NYSE-DIS) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 55,137 miliard USD s provozním ziskem 14,775 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 8,98 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou ve výši 95,789 miliard USD s vlastním kapitálem 45,004 miliard USD. Společnost zaměstnává zhruba 199.000 kmenových pracovníků. Společnost Walt Disney Co.(NYSE-DIS) také vyplácí svým akcionářům pololetní dividendy, aktuálně dividendový výnos činí 1,64 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,68 USD na akcii. Tento akciový titul (NYSE-DIS) je aktuálně velice atraktivní u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky kladným hospodářským výsledkům za první čtvrtletí letošního roku, ale také díky pokračující akvizici společnosti 21st Century Fox v celkové hodnotě 52 miliard USD, která bude dokončena v polovině letošního roku. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie a byla stanovena průměrná cílová cena této akcie NYSE-DIS na hodnotu 119,26 USD za akcii.

 

 

 

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.