TEST
Výhled společnosti Visa Inc. - FXGlobal
cover

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) prozradila výhled následujícího roku 2019. Společnost získává téměř polovinu svých příjmů z mezinárodních trhů a analytici společnosti Visa Inc. očekávají optimistický rok 2019, ve kterém společnost očekává  silný růst tržeb, ale také růst v oblasti podnikatelských aktivit v Japonsku, a to díky blížících se Olympijských her v Japonsku  v Tokiu , které se budou konat v roce 2020 a kde bude společnost Visa Inc. olympijským partnerem. Společnost také očekává výrazný nárůstu objemu domácích transakcí V Indii a očekává v následujícím roce dvojciferný růst čistých příjmů. Společnost Visa Inc. (NYSE-V) se také aktuálně těší veliké oblibě u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací díky partnerství u módních událostí New York Fashion Week  v oblasti platebních technologií. Cena akcie společnosti Visa Inc. (NYSE-V) obchodního dne 19. prosince 2018 byla na hodnotě 131,26 USD za akcii.

Společnost byla založena již před 59 lety jako BankAmericard. Časem změnila své logo a jméno na Visa Inc. (NYSE-V). Hlavní sídlo společnosti se nachází ve městě Forest City ve státě Kalifornia v USA.  Společnost nabízí velmi širokou škálu platebních systémů včetně vlastních produktů programů umožňující bezpečný a rychlý převod peněz mezi obchodníky a bankou platící zákazníky, a to především na bázi bezhotovostních převodů peněz s poskytnutím garancí uskutečněných plateb včetně různých druhů pojištění, bezpečného používání platebního systému, jak pro uživatelé platebních karet, tak i pro provozovatelé platebních terminálů apod. V současnosti tato společnost se svými platebními službami proniká i do současnosti kontroverzního arabského obchodního světa a již nyní spolupracuje s předními islámskými bankami zejména s Bank Emirates na území Spojených arabských emirátů. Taktéž udržuje rozsáhlé obchodní spojení na asijském kontinentu včetně Číny, kde navázala společnost Visa Inc.(NYSE-V) spolupráci s představiteli China Merchants Bank a Shanghai.

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za fiskální rok 2018 ve kterém zvýšila oproti předchozímu roku celkový obrat o 12,21% na hodnotu 20,6 miliard USD. Čistý zisk společnosti v meziročním porovnání vzrostl o 53,75% na hodnotu 10,3 miliardy USD. Společnost za fiskální rok 2018 zaznamenala objem plateb v hodnotě 8,1 trilionů USD a zpracovala 124,3 miliard transakcí. Společnost Visa Inc. (NYSE-V) také zveřejnila ve své tiskové zprávě, na co se aktivně zaměřila v roce 2018. Společnost se aktivně zaměřila na oblast podpory podnikání a úspěchů malých podniků a mimo jiné dokončila závěrečné testující fáze u technologie Visa Europe, která přivede evropské klienty na síť elektronických plateb VisaNet. Tato jednotná globální platforma je zaměřena pro zvýšení efektivnosti a rychlosti transakcí na trhu, odolnosti a dostupnosti inovativních řešení pro evropské klienty. Výsledkem je, že zákazníci uvidí prostřednictvím Visa Direct rozšířené služby s lepší transakční podporou, která se provede v reálném čase. Společnosti Visa Inc. (NYSE-V) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 20,6 miliard USD. Po odečtení všech nákladů činil čistý zisk 10,3 miliardy USD. Celková aktiva společnosti vzrostla na hodnotu 69,225 miliard USD a vlastní kapitál na 35,219  miliard USD. Společnost také zvýšila počet kmenových pracovníků na 17.000.

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,76% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,00 USD na akcii. Díky skutečnostem, kdy společnost zveřejnila kladné hospodářské výsledky za celý rok 2018, ale také prozradila ekonomický výhled pro rok 2019 se stala akcie společnosti Visa Inc. (NYSE-V) velice oblíbenou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, kde lze podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 162,32 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.