TEST
Walt Disney Co. (NYSE-DIS) zveřejnila kvartální hospodářské výsledky - FXGlobal
cover

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) zveřejnila prostřednictvím tiskové zprávy hospodářské výsledky za 4Q 2019. Čtvrtletní výsledky podle agentury AP zahrnovaly mimořádné náklady související s převzetím zábavních aktivit společnosti 21st Century Fox. Společnost Walt Disney Co. mimo jiné v poslední době výrazně investuje do své nové streamovací služby Disney+, kterou spustí příští týden v úterý. Čistý zisk americké mediální a filmové společnosti ve čtvrtém finančním čtvrtletí kvůli mimořádným nákladům klesl o více než polovinu na 1,05 miliardy USD. Čtvrtletní výsledky nicméně překonaly očekávání světových analytiků, a to díky filmové divizi a zábavním parkům. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), která obchodního dne 8. listopadu 2019 vzrostla o 3,76% na hodnotu 137,96 USD za akcii.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) byla založena panem Walt Disneyem a Royem Disneyem dne 16. října roku 1923 v Los Angeles, ve státě Kaliforne v USA. Mezi její obchodní segmenty patří – Media Networks, zábavné parky a resorty, interaktivní produkty a reklamní spotřební produkty. Segment sítě z médií zahrnuje kabelové, pozemní a satelitní vysílaní, distribuci televizních pořadů a radiových stanicích. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vysílá v segmentu zábavy, společenské akce a animované filmy, hudební nahrávky a živé divadelní hry. Společnost vlastní zábavné parky a letoviska a provozuje Walt Disney World Resort na Floridě, který obsahuje zábavné parky, hotely, restaurace, sportovní areály, konferenční centra, tábořiště, golfová hřiště a parky pro vodní sporty. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vlastní a provozuje Disneyland Resort v Kalifornii, Disney Vacation Club a Disney Cruise Line. Společnost také provozuje Disneyland Resort v Paříži, Disneyland Resort v Hong Kongu a Disney Resort v Tokyu v Japonsku.

Filmová divize společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS) ve čtvrtém čtvrtletí především těžila z úspěchu filmů Lví král, Aladin a Toy Story 4: Příběh hraček. Zisk tak díky této divizi společnost meziročně zvýšila o 79% na 1,1 miliardy USD. Divize zábavních parků a spotřebního zboží zvýšila zisk o 17% na 1,4 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Walt Disney Co., která prostřednictvím nových projektu míří na cílovou skupinu lidí, kteří si mohou předplatit streamovací služby společnosti Walt Disney Co. Společnosti utržila za fiskální rok 2019 celkový obrat v hodnotě 69,570 miliard USD s provozním ziskem 14,868 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 11,054 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou ve výši 193,984 miliard USD s vlastním kapitálem 93,889 miliard USD. Společnost zaměstnává 201.000 kmenových pracovníků.

Společnost Walt Disney Co.(NYSE-DIS) také vyplácí svým akcionářům pololetní dividendy, kde je aktuálně dividendový výnos 1,28% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,76 USD na akcii. Titul společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS) se stal aktuálně velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejněným hopsodářským výsledkům za 4Q 2019 a převzetím zábavných aktivit společnosti 21st Century Fox. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena světovými analytiky na hodnotu 151,08 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.