TEST
Zájem investorů o společnost Apple Inc. roste - FXGlobal
cover

Akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) se staly aktuálně velice oblíbené u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup. Za tento fakt mohou především zveřejněné hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok 2018. Společnost za čtvrté čtvrtletí 2018 v meziročním porovnání zaznamenala nárůst tržeb o 20% na hodnotu 62,9 miliardy USD. Nejvyšší nárůst tržeb zaznamenalo odvětví služeb, které vzrostlo o 27% na rekordních 10 miliard USD. Generální ředitel společnosti Apple Inc., Tim Cook ohledně hospodářských výsledků řekl: „Jsme nadšeni, že jsme zaznamenali další rekordní čtvrtletí a fiskální rok 2018. Oslavili jsme také 10.leté výročí App Store. Během posledních dvou měsíců jsme pro naše zákazníky přinesli další pokrok prostřednictvím nové nabídky modelů telefonů iPhone, hodinek Apple Watch, tabletů iPad, počítačů Mac a nových služeb.“ Akcie v pravidelných cyklech zaznamenává každým rokem a to koncem roku silný růst tržeb, díky Vánočním svátkům. Díky této skutečnosti lze také očekávat růst ceny akcie, která byla obchodního dne 23. listopadu 2018 na hodnotě 172,29 USD za akcii.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony ,  iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií , hodinky Apple Watch SmartWatch , a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil pan Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Wayne dne 1. dubna roku 1976 , s názvem společnosti  Apple Computer, Inc. a dne 3. ledna roku 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) v tiskové zprávě pro veřejná média uvedla, že zaznamenala rekordní rok s dvojciferným nárůstem tržeb ve všech segmentech. Finanční ředitel Luca Maestri řekl: „V provozních peněžních tocích jsme vydělali 19,5 miliardy USD, akcionářům jsme v dividendách vyplatili akcie ve výši 23 miliard USD.“ Společnost také zveřejnila hospodářské výsledky za celý rok 2018, ve kterém se projevily tržby s prodejů nejúspěšnějšího telefonu iPhone X, který je na trhu již dvanáct měsíců a za tuto dobu se prodalo přes 60 milionů kusů, což v porovnání znamená, že společnost za tento model utržila větší tržby, než čtyři velké čínské značky za mobilní telefony dohromady. Společnosti se také projevily v hospodářských výsledcích prodeje telefonů iPhone 8 a 8 Plus a nová řada tabletů šesté generace iPad , která je v prodeji od března tohoto roku. Další odvětví, které se projevilo v hospodářských výsledcích byly služby, kde například služba Apple Music zaznamenala růst odběratelů v milionech. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL)  za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 265,595 miliard USD s provozním ziskem 70,898 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 59,531 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 365,725 miliard USD s vlastním kapitálem 107,147 miliard USD. Společnost zaměstnává 132.000 kmenových pracovníků.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL)  také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,69%  p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na 2,92 USD na akcii. Společnost Apple Inc. také prozradila své odhady prvního čtvrtletí 2019, kde očekává tržby mezi 89 až 93 miliardami USD.  Tyto skutečnosti a rekordní hospodářské výsledky za 4Q a celý rok 2018 zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií, kde lze podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NASDAQ-AAPL). Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 234,21 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.