TEST
Zájem investorů o společnost Microsoft Corporation roste - FXGlobal
cover

Společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) se stále daří. Tuto skutečnost společnost potvrdila ve svých nedávno zveřejněných hospodářských výsledcích za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok 2018. Celkový obrat společnosti Microsoft Corporation za fiskální rok 2018 poprvé v historii překonal hranici 100 miliard USD. Microsoftu se daří zvyšovat příjmy nejen v hlavních oblastech, ale i ve vedlejších. Jediné, co negativně ovlivnilo čistý zisk společnosti, je daňová reforma v USA. Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) již v minulém roce překonala odhady světových analytiků hned čtyřikrát, když společnost učinila významné kroky směrem ke svým vysoce stanoveným cílům v oblasti rozšíření svých internetových služeb především pro svůj operační systém Windows 10. Společnost začala výrazněji prosperovat od roku 2014, kdy převzal funkci generálního ředitele Satya Nadella, díky kterému se začala společnost Microsoft Corporation aktivně zaměřovat na výzkum a vývoj v oblasti laserových technologií. Cena akcie společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) za 12 měsíců k obchodnímu dni 3. října 2018 vzrostla o 55,09% na hodnotu 115,17 USD za akcii.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington, která byla založena Billem Gatesem dne 4. dubna 1975. Microsoft Corporation je technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi její produkty patří aktuálně operační systém Windows 10, aplikace pro office využití, serverové aplikace, aplikace pro business řešení, dále vyvíjí nástroje pro vývoj softwaru, videoher a školení, certifikace počítačových systémů a software pro vývojáře. Rovněž navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů, tabletů, herních konzolí a zábavných chytrých telefonů.  Společnost nabízí celou řadu služeb, včetně řešení cloud-based, které poskytují zákazníkům software a poradenský software.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) kromě hospodářských výsledků za celý rok 2018  zveřejnila také výsledky za čtvrté čtvrtletí a opět zaznamenala silný nárůst tržeb. Celkový obrat společnosti za poslední čtvrtletí roku 2018 meziročně vzrostl o 17% na hodnotu 30,1 miliardy USD. Společnost také zaznamenala ve zmíněném čtvrtletí meziročně nárůst čistého zisku, a to o 10%, který činil 8,8 miliardy USD. Společnost meziročně zvýšila své tržby za fiskální rok 2018, a to například v odvětví platformy Microsoft Azure o 85%, v Byznys platformě Microsoft Dynamics 365 o 56 %, v Microsoft Office 365 o 36%, v sociální síti LinkedIn o 34%, ale také v herní sekci o 38%. Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 110,360 miliard USD s meziročním nárůstem o 14%. Provozní zisk společnosti byl 35,058 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 30,267 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 258,848 miliard USD s vlastním kapitálem 82,718 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává 131.300 kmenových pracovníků.

Společnost  Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) také pravidelně vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 1,6 % p.a. a výše vlastní dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na částku 1,84 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy, poslední den pro nákup akcií společnosti  Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT)  s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date, byl stanovený na 14. listopadu 2018 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 13. prosince  2018. Titul společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcii a to především díky velice úspěšnému roku 2018 a silnému nárůstu tržeb, ale také díky aktuálně známému dni pro výplatu dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 123,24 USD za akcii.

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.